Później swoim zasięgiem obejmie również cały kraj. „Mapa” od 1 lipca dostępna jest na stronach internetowych wszystkich podlaskich jednostek Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach. W pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.
Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!
Wszyscy chętni, którzy pojawią się na stoiskach informacyjnych, będą mogli zapoznać się z „Mapą”, dowiedzieć się jak ona funkcjonuje i jaki jest cel jej działania.
Punkt informacyjny w powiecie wysokomazowieckim będzie funkcjonował w następujących terminach:
- 16.07.2016 r od godz. 09.00-15.00 - Wysokie Mazowieckie ul. Rynek Piłsudskiego;
- 17.07.2016 r od godz. 09.00-15.00 – Sokoły ul. Rynek Mickiewicza;
- 19.07.2016 r od godz. 09.00-15.00 – Klukowo ul. Mazowiecka 14;
- 20.07.2016 r od godz. 09.00-15.00 – Kobylin Borzymy ul. Główna 11
Zapraszamy mieszkańców do korzystania z możliwości zapoznania się z funkcjonowaniem pilotażowego programu „Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Żródło: KPP Wysokie Mazowieckie