bip

 

W dniach 1-5 lipca 2024 r. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach zorganizowało zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci w ramach projektu pn. „Nie bądź zielony z ekologii”. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Fundacji PFR w ramach realizacji projektu Grantowego Wakacyjna AktywAKCJA.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Prace wykonywane były różnymi technikami m. in. rysowanie, wyklejanie i papieroplastyka. We wszystkie dni wszyscy uczestnicy bawili się podczas zabaw ruchowych, zręcznościowych i integracyjnych, wspólnie spożywali posiłek i miło spędzali czas. W ramach zajęć odbył się również cykl: „Wakacje z Książką”. Dzieci poznawały książki z serii „Wesoły Ryjek”.

W piątek, 5 lipca, uczestnicy zajęć odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie Drugim. Pani Justyna Bujnowska z Nadleśnictwa Rudka oprowadziła dzieci po lesie, pokazując ciekawe gatunki drzew i kwiatów. Przeprowadziła również warsztaty wykonywania świec z węzy pszczelej i suszonych ziół oraz kwiatów. Na zakończenie wizyty było ognisko z kiełbaskami i piankami. Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki.

Uczestnicy zajęć byli w różnym wieku. Przebywanie w grupie zróżnicowanej wiekowo ma znaczący wpływ na rozwój społeczny dziecka. Dziecko staje się osobą coraz bardziej odpowiedzialną, kompetentną, czuje się potrzebne, przez co wzrasta jego poczucie wartości i odpowiedzialności. Szybciej dostrzega i rozumie zróżnicowane potrzeby i zasady współżycia społecznego.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach :) Rodzicom – jak zawsze – za zaufanie. Życzymy dobrego wypoczynku wakacyjnego i zapraszamy do CKB!

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

Zdjęcia z zajęć