bip

 

10 marca 2024 roku w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Kobiet”. Zgromadzonych przywitała Magdalena Pietruczak, dyrektor CKB.

Jedną z atrakcji był koncert muzyczny. Zaprezentowały się: Anna Jamiołkowska, Maja Buczyńska, Julia Dmuchowska, Katarzyna Czajkowska, Gabriela Jabłońska. Możemy nadmienić, że dziewczynki otrzymały stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

Ciekawym punktem programu był spektakl przygotowany przez sekcję poezji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach pt.: "Odkrywamy Pana Tadeusza". Wykonawcy przeczytali fragmenty epopei, wyświetlili filmy związane z utworem: teledysk „Soplicowo”, fragmenty filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii A. Wajdy, wykonanie poloneza na placu przy katedrze w Wilnie. W miłej i sympatycznej atmosferze publiczność przyjęła ciepło wszystkich wykonawców.

Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły, w swoim przemówieniu, złożył życzenia i podkreślił rolę kobiety w życiu rodzinnym i społecznym. Na zakończenie wręczył każdej uczestniczce spotkania piękną różę. 

Na przybyłych i występujących czekał słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło wszystkim pozytywnych wrażeń i pozostanie na długo w pamięci. Dziękujemy za przybycie!

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

 

Zdjęcia ze spotkania z okazji "Dnia Kobiet"