bip

 

W dniach 22 – 26 stycznia 2024 r. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach zorganizowało zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci pn. „Ferie w CKB”.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których wykorzystywano różne techniki m. in. rysowanie, wyklejanie, malowanie farbami i papieroplastyka. Odbywały się także gry oraz zabawy zręcznościowe i integracyjne. W ramach zajęć odbył się również cykl: „Ferie z Książką”. Dzieci poznawały książki z serii „Zwierzęta Oli”.

Uczestnicy zajęć byli w różnym wieku. Przebywanie w grupie zróżnicowanej wiekowo ma znaczący wpływ na rozwój społeczny dziecka. Dziecko staje się osobą coraz bardziej odpowiedzialną, kompetentną, czuje się potrzebne, przez co wzrasta jego poczucie wartości i odpowiedzialności. Szybciej dostrzega i rozumie zróżnicowane potrzeby i zasady współżycia społecznego.

We wszystkie dni ferii wszyscy uczestnicy bawili się podczas zabaw ruchowych, wspólnie spożywali posiłek i miło spędzali czas. Dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i wyjazdach, życzymy dalszych sukcesów w szkole i zajęciach dodatkowych :) Rodzicom – jak zawsze – za zaufanie.

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

 

Zdjęcia z podsumowania ferii