bip

 

7 stycznia 2024 roku Harmonica kolędowała w Sokołach. Kultywując tradycję kolędowania ze śpiewem przy akompaniamencie akordeonu i gitary członkowie zespołu chodzili od domu do domu, pomimo mrozu i trudnych warunków drogowych.

Kolędnicy w barwnych, ludowych strojach oraz przebraniach anioła czy śmierci wyruszyli ze śpiewem do mieszkańców, aby dzielić się dobrą nowiną o narodzeniu Jezusa. Kolorowy korowód prowadziła ruchoma gwiazda, nawiązując do tradycji gwiazdy betlejemskiej.

W tym dniu na ulicach Sokół oraz w domach zabrzmiały kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Cicha noc” oraz pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi”, „Skrzypi wóz”.

„Kochani!

Z serca dziękujemy Mieszkańcom Sokół za wczorajsze ciepłe i życzliwe przyjęcie kolędników z Harmoniki!

Był to dla nas piękny dzień, pełen wzruszeń i radości.

Wychodziliście po nas przed bramy, częstowaliście czym chata bogata, zatrzymywaliście silniki własnych aut, by nam potowarzyszyć, śpiewaliście z nami wszelki repertuar, ratowaliście nasz sprzęt muzyczny przed zamarznięciem, pamiętaliście o nas choć nie było Was tego dnia w domach... długo by opowiadać, ale wszystko pozostaje w naszych sercach.

Dziękujemy. Jesteście wspaniali!

Zespół HARMONICA”

 

Do zobaczenia za rok!

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

 

Zdjęcia z kolędowania zespołu Harmonica (wyk. Monika Żukowicz, wysokomazowiecki24.pl)