bip

 

Zwracam się z gorącą prośbą do mieszkańców Gminy Sokoły o aktywny udział w wyborach parlamentarnych 15 października 2023 r.

Dzięki najwyższej frekwencji wyborczej w powiecie nasza gmina może otrzymać 1 milion złotych na remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Pamiętajmy, że remizy to nie tylko miejsce pracy naszych strażaków. To również centrum aktywności społecznej. To miejsce spotkań mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i sołtysów. Strażacy na co dzień niosą nam bezinteresowną pomoc, teraz my pomóżmy im. Skorzysta na tym cała nasza społeczność!

Wczoraj został ogłoszony kolejny program frekwencyjny - każda gmina, która przekroczy frekwencję 60%, a ma do 20 tys. mieszkańców otrzyma po 250 tys. zł na Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły ludowe oraz funkcjonowanie lokalnych klubów sportowych.

W naszej gminie mamy dwa koła gospodyń wiejskich. Często wspierają one wydarzenia gminne własną pracą, częstując smacznymi wypiekami i potrawami. Dlatego warto odwdzięczyć się im choćby w ten sposób - wrzucając głos do urny i zwiększając szansę na otrzymanie dotacji przez nasze Koła.

Dzięki niewielkiemu wysiłkowi każdego z nas, możemy zyskać potężne środki na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa a naszej gminie.

Dlatego bardzo zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę.

Pójdźmy wszyscy na wybory!

 

Wójt Gminy Sokoły

Józef Zajkowski