Przez sto lat zmieniały się nazwy szkoły, przybywało i ubywało uczniów. W ostatnich latach, z powodu niżu demograficznego, opustoszały pokoje w internacie, a nad szkołą zawisła groźba likwidacji!
„Do tego nie można dopuścić", powtarzał wielokrotnie wójt gminy Sokoły Józef Zajkowski. W Krzyżewie powstanie za 11 min złotych (10 min zł dofinansowania z Unii Europejskiej) Zakład Aktywności Zawodowej. Niepełnosprawni nauczą się m.in. hotelarstwa, pracy w kuchni, pracy z końmi i będą mieć stałe zajęcie. W Zakładzie będzie pracować ponad 30 zdrowych i 27 niepełnosprawnych. Dziś opustoszały internat będzie pełnił rolę pensjonatu z salami rehabilitacyjnymi. A, co ważne, szkoła będzie istniała nadal. Ż nowymi kierunkami kształcenia (np. będzie klasa hodowli koni, potrzebnych do hipoterapii). Przy szkole powstaną nowe boiska, kort tenisowy, parkingi. To wspaniały prezent na setne urodziny szkoły (obchody zaplanowane zostały na czerwiec).
Stefania Karpowicz, która po wojnie pracowała w upaństwowionej szkole jako nauczycielka, zmarła w wieku 98 lat w stycznia 1974 r. Jest pochowana na cmentarzu parafialnym w Płonce Kościelnej. Z inicjatywy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz przed jubileuszem Szkoły zostanie zbudowany nowy pomnik nagrobny według projektu artysty Andrzeja Chwaliboga.