15 listopada 2023 w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbył się „Dziecięcy koncert patriotyczny”. W ten sposób chcieliśmy uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koncert rozpoczęły dwie grupy dziecięce wspólnym odśpiewaniem „Hymnu Polski”.

Na scenie zaprezentowali się dzieci i młodzież w repertuarze patriotycznym, przygotowanym przez pana Piotra Ostrowskiego. Grupa najmłodsza wykonała utwory: „Przybyli ułani” i „Na nowej górze”.  Grupa dziecięca starsza zaśpiewała pieśni „Pierwsza Brygada” i „Ułani jadą, dziewczyny śpiewają”, a grupa młodzieżowa „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Mamo tyś płakała” z repertuaru Sanah. Zaprezentowali się również soliści: Maja Buczyńska – „Co to jest Niepodległość?”, Julia Dmuchowska – „Uwierz Polsko”, Bronisław Nowak – „Pałacyk Michla”, Damian Falkowski  – „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.

Narratorem była Urszula Wołpiuk, wiersze recytowały: Maja Stypułkowska „Ziemio rodzinna”, Magdalena Żukowicz „”Oblicze Ojczyzny”, Janina Nowak „Kto ty jesteś?”, Katarzyna Czajkowska „Polska”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i życzliwe przyjęcie naszych wokalistów, szczególnie tych najmłodszych. Dla wielu z nich był to debiut na tak dużej scenie.

 

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

 

Zdjęcia z koncertu