Dnia 3 września 2023 w Sokołach odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Sokołach. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Proboszcz parafii Sokoły Zdzisław Dylnicki, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 – Mszą Świętą Dziękczynną w Bazylice Mniejszej w Sokołach. Przedstawiciele samorządu, instytucji i poszczególnych wiosek przygotowali wieńce dożynkowe i dary ołtarza.

Podczas oficjalnej części Starostwie dożynek Sylwia i Wojciech Czajkowscy przekazali gospodarzowi gminy Józefowi Zajkowskiemu chleb dożynkowy z tegorocznych zbiorów. Podzielili się również tym darem z gośćmi oraz mieszkańcami gminy.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Józef Zajkowski Wójt Gminy Sokoły, Jacek Bogucki, Senator RP, Marek Olbyrś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Bogdan Zieliński, Starosta Wysokomazowiecki, Henryk Dębowski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Białystok, Zenon Perkowski, przewodniczący Koła Terenowego WiR w Sokołach.

W programie imprezy znalazły się występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kowalewszczyźnie oraz zespołów muzycznych „Harmonica”, ZPiT „Skowronki” z Brańska, „Piekut Band”, „Renoma”, „Sylena”, gwiazdami wieczoru byli: Paweł Tur i zespół 4EVER.

Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Ponadto w programie znalazły się: konferencja ekologiczna, prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, przejażdżki dorożką, pokaz tłoczenia soków i oleju na zimno w tłoczni mobilnej,  prezentacja sponsorów i partnerów oraz lokalnych firm uczestniczących w wydarzeniu: WCHiRZ, SDOO, ZSR w Krzyżewie, WTZ w Starych Raciborach, strefa dla dzieci: dmuchańce, kąciki zabaw, malowanie twarzy.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

 

Zdjęcia z dożynek