W dniu 19 stycznia 2023 r. w Centrum Wystawienniczo – Targowym w Sokołach odbyła się II Podlaska Aukcja Bydła Hodowlanego zorganizowana przez Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne, hale wypełnił tłum odwiedzających, licytacje przebiegały z dużym zaangażowaniem zarówno wystawiających jak i kupujących.

Od godziny 9:00 rano można było oglądać przygotowane na wystawę sztuki bydła. O godz. 11:00 impreza została rozpoczęta i po przywitaniu gości przez prezesa Podlaskiego ZHBiPM Stanisława Żochowskiego, przystąpiono do aukcji. Zwierzęta można było licytować w kilku kategoriach: krowa, jałowica cielna, cieliczka, buhaj hodowlany oraz zarodki od polskich matek (nowość).

Aukcje przebiegały bardzo aktywnie, w szczególności jałowic cielnych.

Kolejna edycja Aukcji okazała się sukcesem jeszcze większym niż pierwsza. PZHBiPM ciągle pracuje nad poszerzeniem i udoskonaleniem swojej oferty oraz współpracy z rolnikami. Organizacja wydarzenia również przebiegła wzorcowo, więc jest duża szansa na kolejne edycje Podlaskich Aukcji Bydła Hodowlanego.

 

Poniżej krótki film – relacja z Aukcji oraz zdjęcia z wydarzenia.

II Podlaska Aukcja Bydła Hodowlanego w Sokołach - YouTube

 

Zdjęcia z aukcji