19 grudnia 2022 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbył się „Wernisaż Bożonarodzeniowy” Sokolskiego Klubu Seniora zorganizowany wspólnie przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, gminę Sokoły oraz CKB.

Zgromadzonych powitała pani Małgorzata Grabowska, dyrektor CKB. Następnie głos zabrała pani Anna Moskwa z Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego – realizatora projektu „Sokolski Klub Seniora”. Z dużym zadowoleniem mówiła o realizacji przedsięwzięcia, o zaangażowaniu i satysfakcji w kontaktach z uczestnikami i opiekunami.

Pan Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły, w kilku słowach zaznaczył potrzebę organizacji zajęć dla seniorów oraz zwrócił uwagę na ich oczekiwania i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami. Gratulował zgromadzonym zaangażowania i radości z uczestnictwa w zajęciach, spotkaniach i wyjazdach.

W czasie wernisażu można było zobaczyć prace, które własnoręcznie wykonały osoby uczęszczające na zajęcia rękodzieła, a także fotografie, będące efektem zajęć fotograficznych.

Swoją indywidualną twórczością pochwalili się też uczestnicy Sokolskiego Klubu Seniora: pan Michał Polowczyk przeczytał kilka swoich wierszy, pani Barbara Mielech zagrała na saksofonie utwory, których nauczyła się w czasie zajęć muzycznych oraz pokazała szydełkowe ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe, pani Lucyna Zalewska zaśpiewała „Kolędę suraską”, pani Teresa Pęza założyła wszystkim piękne rymowane życzenia świąteczne, pani Wiesława Zalewska zaprezentowała prace plastyczne wykonane metodą makramy (aniołki, huśtawki, ozdoby na świeczniki), pani Bożenna Żukowicz przyniosła obrazy haftowane krzyżykami i bombki z brokatowej pianki.   

W miłej i sympatycznej atmosferze zgromadzeni spędzili przedświąteczne popołudnie.

Irena Matejczyk

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

Zdjęcia z wernisażu