W ubiegłą niedzielę, 13.11.2022 roku na terenie Centrum Wystawienniczo-Targowego w Sokołach odbył się pierwszy z planowanego cyklu regionalnych bazarków. Podczas Jesiennego Bazarku w Sokołach można było nabyć regionalne produkty ekologiczne wytworzone przez lokalnych wytwórców oraz zaopatrzyć się w antyki, czy starocia.

Z uwagi na miejsce zorganizowania, uczestnicy imprezy nie musieli martwić się o pogodę, ponieważ stoiska znajdowały się wewnątrz ogrzewanych hal.

Założeniem jarmarków w Sokołach jest stworzenie tradycji miejsca, w którym kupujący będą mieli gwarancję, że produkty, które kupują pochodzą z pewnego źródła i zostały przygotowane przez lokalnych wytwórców. Najważniejsze jest jednak to, że nasi wystawcy nie są pośrednikami, zatem sami opowiadają o procesie przygotowania sprzedawania przez siebie wyrobów.

Organizatorom zależało na tym, by stworzyć miejsce, które poza jakością jest gwarantem dobrej atmosfery. Na miejscu można było również odpocząć przy kawie lub herbacie w zaaranżowanej "strefie relaksu" oraz porozmawiać z innymi odwiedzającymi i wystawcami.

Liczymy, że jarmarki w Sokołach będą rozwijały się poszerzając listę wystawców i na stałe wpiszą się w świadomość lokalnej społeczności oraz gości z okolicznych gmin, województw i mieszkańców dużych miast.

Ewa Kurlenda