10 kwietnia 2022 roku w Bazylice Mniejszej w Sokołach odbył się koncert charytatywny zespołu Harmonica „Śpiewamy dla Filipka”. Dochód z koncertu przeznaczony był dla Filipka Nowackiego z Łomży, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Po Mszy Św. o godz. 9.00 ks. Zdzisław Dylnicki, proboszcz parafii Sokoły, zaprosił zgromadzonych do wysłuchania koncertu.

Na pianinie zespołowi akompaniował Przemysław Zalewski.

Harmonica zaprezentowała utwory muzyki gospel: „Giants”, „Let praises rise”, „Joshua fight the battle of Jericho”, Didn`t My Lord deliver Daniel”, utwory sakralne: “Oddaję Ci życie swe” oraz “Albowiem tak Bóg umiłował świat”. Jako solistki wystąpiły: Zuzanna Wyszyńska i Anastazja Ochocka.

Nawiązując do obecnej sytuacji na świecie chór zaapelował o pokój pieśnią „Modlitwa o pokój”.

Serdecznie dziękujemy panu Damianowi Kalinowskiemu za pomoc w obsłudze technicznej koncertu.

Filipek z Łomży choruje na bardzo rzadką chorobę,  rdzeniowy zanik mięśni (SMA), a jego leczenie jest wielce kosztowne. Co gorsza, zostało niewiele czasu na uzbieranie całej kwoty potrzebnej na jego leczenie, dlatego prosimy Was o wsparcie. Podajemy również link do zbiórki internetowej, gdzie możecie dowiedzieć się więcej szczegółów o dzielnym Filipku możliwościach jego leczenia.

https://www.siepomaga.pl/filip-nowacki

 

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach

Zdjęcia z koncertu