Drukuj

Zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi zawodowej? Myślisz poważnie o tym, aby związać się z mundurem żołnierza? Zarejestruj się i zrób swój pierwszy krok do służby w Wojsku Polskim.

Po zakończeniu procesu rejestracji na portalu zostaniesz zaproszony do Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie przejdziesz zasadniczy etap rekrutacji i otrzymasz powołanie na szkolenie podstawowe.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) stanowią piąty rodzaj sił zbrojnych, stając się komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Służba w WOT to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który kształtuje tak potrzebne dziś wartości jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych oraz w wymiarze czysto ludzkim - szacunek dla drugiej osoby. Szkolenie wojskowe żołnierza obrony terytorialnej (OT) nie koliduje z codziennymi obowiązkami zawodowymi i życiem rodzinnym, ponieważ odbywa się głównie w dni wolne od pracy i uwzględnia kalendarz świąt religijnych i państwowych. Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej stwarza możliwość:

Jak zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Jeżeli jesteś osobą zdrową, sprawną fizycznie, posiadającą obywatelstwo polskie i pragniesz wziąć na swoje barki współodpowiedzialność za bezpieczeństwo Polski zgłoś się do WKU w Bielsku Podlaskim na ul. Dubiażyńską 2 - dowiesz się jak wstąpić do jednostek obrony terytorialnej. Terytorialna Służba Wojskowa w Wojskach Obrony Terytorialnej dedykowana jest dla każdego (kobiety i mężczyzny), kto jest zdolny do czynnej służby wojskowej, jest zainteresowany umacnianiem zdolności obronnych naszego kraju i wypełni poniższe wymagania:

Film promocyjny 

Więcej informacji na stronie: https://wkubielskpodlaski.wp.mil.pl/pl/

Wnioski do pobrania dostępne są na www.wkubielskpodlaski.wp.mil.pl  w zakładce Pozostałe/materiały do pobrania

Wnioski można składać:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim
ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski
tel. 261 398 072/074, fax: 261 398 069 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/WKUBielskPodl
twitter.com/WKU_Bielsk_Podl