Zwiedzono firmę „Dary Natury” zajmującą się produkcją herbat, przypraw, mieszanek ziołowych, a także olejarnię i gospodarstwo. Inwestycje w Korycinach powstały przy dofinansowaniu ze środków UE m.in. z PROW, EFRR, LEADER i małych projektów.

Zdjęcia z Ziołowego Zakątka w Korycinach 

Drugim punktem wizyty było zwiedzanie gospodarstwa rodzinnego Państwa Boguszewskich na bazie, którego powstały firmy Solana i Spółdzielnia Spożywcza w Wiercieniu Małym zajmujące się produkcją kiszki ziemniaczanej i pierogów. Właściciele prowadzą stacjonarny sklep z wytwarzanymi produktami zlokalizowany przy zakładzie oraz sklep internetowy. Inwestycja została dofinansowana ze środków UE w ramach środków LGD.

Zdjęcia z gospodarstwa rodzinnego w Wiercieniu Małym 

Na zakończenie wizyty studyjnej zwiedzający odwiedzili gospodarstwo sadownicze pani Aliny Paluch i córki w Klimczycach Kolonii. Właścicielki zaprezentowały gospodarstwo sadownicze produkujące soki „Samo Jabłko”, sklep z produktami lokalnymi „Zakamarek Klimczyce” i inkubator przetwórstwa spożywczego. Podsumowaniem wizyty była prezentacja multimedialna na temat historii gospodarstwa, sieci współpracy Naturalnie nad Bugiem, Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT nad Bugiem oraz współpracy z LGD Tygiel Doliny Bugu.

Zdjęcia z gospodarstwa sadowniczego w Klimczycach Kolonii 

Wyjazd studyjny miał na celu zaimplementowanie pomysłów na zagospodarowanie mienia gminnego i wykorzystanie potencjału gminy, w związku z planami utworzenia na terenie gminy Sokoły inkubatora kuchennego.

 

Wojciech Maleszko

UG Sokoły