2 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeTurystykaCentrum Informacji TurystycznejCentrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Dnia 28 lipca 2013 r. zostało uroczyście otwarte Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie, które powstało w ramach realizacji projektu pn. „Budowa kładki edukacyjnej wraz z infrastrukturą turystyczną i techniczną w obrębie wsi Waniewo i Narwiańskiego Parku Narodowego”. Dzięki nowo zrealizowanej inwestycji powstały również: plac zabaw, boisko, wiata zadaszona z grillem, odbudowa starorzecza rzeki Narew, wydłużenie kładki o 457 m, sala wystawowo-konferencyjna, jak również zastosowano nowoczesne technologie tj. audioguide – audio przewodnik (język polski, angielski, niemiecki, rosyjski). Inicjatorem utworzenia placówki był Wójt Gminy Sokoły – Józef Zajkowski, za zgodą Rady Gminy Sokoły.

Całkowita wartość inwestycji: 2.808.569,78 zł; kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1.394.46,80 zł. Utrzymanie placówki, jak i organizacja jej działalności należy do Gminy Sokoły, koszty pokrywane są ze środków własnych.

Integralną częścią całej infrastruktury w Waniewie jest powstała w 2008 roku kładka edukacyjna na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Jej zadaniem jest połączenie miejscowości: Waniewo i Śliwno, które leżą po przeciwległych brzegach Narwi. Ma dokładnie 1050 metrów długości. Przechodzi nad głównym korytem Narwi i jej kilkoma odnogami. Składa się z drewnianych pomostów, które na wodnych odcinkach łączą się ze sobą pływającymi platformami na pontonach. Aby przedostać się na drugą stronę należy samemu przeciągnąć ponton za pomocą stalowych lin, co każdy z łatwością może uczynić. Na całej długości kładki znajdują się 4 takie wodne odcinki z pontonami. Oprócz spaceru ścieżką edukacyjną narwiańskie bagna można podziwiać również z wieży widokowej. Owa przeprawa była uzależniona od poziomu wód w Narwi. Z racji tego problemu powstało wydłużenie kładki edukacyjnej.

Głównym zadaniem Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie jest promocja turystyki wśród mieszkańców gminy oraz odwiedzających turystów zarówno krajowych jaki i zagranicznych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą lokalną jak i regionalną. Turyści na miejscu mogą przejrzeć dostępne przewodniki i foldery turystyczne, ulotki, mapy, itp. W miarę możliwości materiały promocyjne udostępniane są bezpłatnie. Każdy uzyska informację o istniejących gospodarstwach agroturystycznych, bazie noclegowej i gastronomicznej.

Działalność CIT w Waniewie: promocja istniejących lokalnych i regionalnych produktów turystycznych; współpraca z organizacjami z branży turystycznej w regionie i w Polsce; organizacja wystaw i ekspozycji, możliwość organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych; rozwój turystyki sportowo-rozrywkowej; prowadzenie prelekcji nt. przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, jak również odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu wiedzy nt. NPN, doliny Narwi, ekologii, przyrody.

Kontakt:
500-19-28-58
 Serdecznie zapraszamy
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly