26 Listopad 2020    |    Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeTurystykaCentrum Informacji Turystycznej

Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Dnia 28 lipca 2013 r. zostało uroczyście otwarte Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie, które powstało w ramach realizacji projektu pn. „Budowa kładki edukacyjnej wraz z infrastrukturą turystyczną i techniczną w obrębie wsi Waniewo i Narwiańskiego Parku Narodowego”. Dzięki nowo zrealizowanej inwestycji powstały również: plac zabaw, boisko, wiata zadaszona z grillem, odbudowa starorzecza rzeki Narew, wydłużenie kładki o 457 m, sala wystawowo-konferencyjna, jak również zastosowano nowoczesne technologie tj. audioguide – audio przewodnik (język polski, angielski, niemiecki, rosyjski). Inicjatorem utworzenia placówki był Wójt Gminy Sokoły – Józef Zajkowski, za zgodą Rady Gminy Sokoły.

Całkowita wartość inwestycji: 2.808.569,78 zł; kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1.394.46,80 zł. Utrzymanie placówki, jak i organizacja jej działalności należy do Gminy Sokoły, koszty pokrywane są ze środków własnych.

Integralną częścią całej infrastruktury w Waniewie jest powstała w 2008 roku kładka edukacyjna na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Jej zadaniem jest połączenie miejscowości: Waniewo i Śliwno, które leżą po przeciwległych brzegach Narwi. Ma dokładnie 1050 metrów długości. Przechodzi nad głównym korytem Narwi i jej kilkoma odnogami. Składa się z drewnianych pomostów, które na wodnych odcinkach łączą się ze sobą pływającymi platformami na pontonach. Aby przedostać się na drugą stronę należy samemu przeciągnąć ponton za pomocą stalowych lin, co każdy z łatwością może uczynić. Na całej długości kładki znajdują się 4 takie wodne odcinki z pontonami. Oprócz spaceru ścieżką edukacyjną narwiańskie bagna można podziwiać również z wieży widokowej. Owa przeprawa była uzależniona od poziomu wód w Narwi. Z racji tego problemu powstało wydłużenie kładki edukacyjnej.

Głównym zadaniem Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie jest promocja turystyki wśród mieszkańców gminy oraz odwiedzających turystów zarówno krajowych jaki i zagranicznych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą lokalną jak i regionalną. Turyści na miejscu mogą przejrzeć dostępne przewodniki i foldery turystyczne, ulotki, mapy, itp. W miarę możliwości materiały promocyjne udostępniane są bezpłatnie. Każdy uzyska informację o istniejących gospodarstwach agroturystycznych, bazie noclegowej i gastronomicznej.

Działalność CIT w Waniewie: promocja istniejących lokalnych i regionalnych produktów turystycznych; współpraca z organizacjami z branży turystycznej w regionie i w Polsce; organizacja wystaw i ekspozycji, możliwość organizacji konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych; rozwój turystyki sportowo-rozrywkowej; prowadzenie prelekcji nt. przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, jak również odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu wiedzy nt. NPN, doliny Narwi, ekologii, przyrody.

Kontakt:
500-19-28-58
 Serdecznie zapraszamy
 

Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Dnia 28 lipca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie. Po krótkim przemówieniu Wójta Gminy Sokoły Józefa Zajkowskiego wszyscy zebrani byli świadkami przecięcia wstęgi. Następnie obiekt został poświęcony przez Ks. Infułata Jana Sołowianiuka – honorowego obywatela Gminy Sokoły. Zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana. Zaskoczeniem był przepyszny tort, którego smaku mógł zaznać każdy. Centrum Informacji Turystycznej wywołało miłe zaskoczenie wśród wszystkich przybyłych gości.

Czytaj więcej...
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly