13 Grudzień 2018    |    Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeRealizacja projektu VillageWatersInformacja z wizyty uczestników projektu Village Waters w dniu 5 października 2017 r. w gminie Sokoły

Informacja z wizyty uczestników projektu Village Waters w dniu 5 października 2017 r. w gminie Sokoły

W dniu 05.10.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w Gminie Sokoły grupę około 20 uczestników projektu pn. ,,Emisja wody i jej redukcja w gminach wiejskich – wsie w Regionie Morza Bałtyckiego jako pilotażowe/VillageWaters z Interregu Region Morza Bałtyckiego z Finlandii, Polski, Litwy, Łotwy i Estonia.

Wizyta ta była elementem międzynarodowego, trzydniowego seminarium w ramach w/w projektu, którego pierwsze dwa dni odbyły się w siedzibie oddziału w Warszawie Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego. Uczestnicy tego spotkania zwiedzili dwie funkcjonujące na terenie naszej gminy oczyszczalne roślinno-stawowe, tj. we wsi Idźki-Wykno oraz w Starych Raciborach (Warsztaty Terapii Zajęciowej). W każdym z tych miejsc został dokładnie omówiony sposób działania i budowy takiej oczyszczalni.

Ponadto uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zobaczyć teren Szkoły Podstawowej w Bruszewie na którym Gmina Sokoły, w ramach tego projektu wybuduje roślinno-stawową oczyszczalnie ścieków.

Na końcu wizytacji odbyło się spotkanie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sokoły przedstawicieli samorządu Gminy Sokoły z gośćmi przyjezdnymi podczas którego Wójt Gminy Sokoły przedstawił krótką charakterystykę Gminy Sokoły, a następnie zaprezentował rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie naszej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązania gospodarki ściekowej na terenach wiejskich w rozproszonej zabudowie zagrodowej. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane przez Gminę Sokoły broszury promujące budowę roślinno-stawowych oczyszczalni ścieków na terenach wiejskich na przykładzie Gminy Sokoły.

Gmina Sokoły zapewniła wszystkim uczestnikom ciepły posiłek i przekąski.

Cezary Czarkowski

 

Galeria zdjęć 

 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly