22 Czerwiec 2018    |    Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 476-30-12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeInformacje ważne dla mieszkańcówInformacja o zmianie przedsiębiory odbierającego odpady komunalne z terenu gminy Sokoły

Informacja o zmianie przedsiębiory odbierającego odpady komunalne z terenu gminy Sokoły

Wójt Gminy Sokoły informuję, że od 1 stycznia 2016 roku nastąpi zmiana przedsiębiorstwa odbierającego odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych. Nowym wykonawcą zadania będzie firma MPO Sp. z o.o. ul. 42 Pułku Piechoty 48, 15-950 Białystok tel. (85) 676 83 45, z którą Gmina Sokoły podpisała umowę na okres 2 lat.

Niniejsze przedsiębiorstwo przekaże do 31.12.2015 roku dla wszystkich gospodarstw domowych nowy harmonogram odbioru odpadów wraz z kompletem worków do segregacji odpadów. Zaznaczam, że nie zmieni się częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji odpadów, tj. co dwa tygodnie odbiór odpadów zmieszanych i raz w miesiącu odpadów segregowanych. Ponadto raz w roku będzie miała miejsce zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon.

Poza tym każdy mieszkaniec naszej gminy może nieodpłatnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, położonym w Sokołach przy ul. Nowy Świat 37, wszystkie odpady segregowane, tj. zużyte opony (w tym z maszyn i pojazdów rolniczych), odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, odpady problemowe, niebezpieczne, chemikalia itd.

Przypominam również o obowiązku właścicieli nieruchomości w zakresie zaopatrzenie się w pojemniki na odpady komunalne. Osoby , które jeszcze nie posiadają takich pojemników winni je niezwłocznie zakupić. Proszę również pamiętać, że w ramach stałej opłaty mogą Państwo przekazywać firmie wywozowej każdą ilość odpadów komunalnych wytworzonych w gospodarstwie domowym w pojemnikach jak również w workach, w terminach zgodnych z harmonogramem.

Wszystkie informacje dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi dostępne są na stronie internetowej www.sokoly.pl w zakładce gospodarka odpadami oraz w Urzędzie Gminy w Sokołach pokój nr 29,  tel. (86) 476 30 10 wew. 329.

Będą Państwo na bieżąco informować o wszystkich zmianach w systemie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Sokoły.

Józef Zajkowski
Wójt Gminy Sokoły
W załączeniu:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2016 r. 

 

PPEcen

parafiaSokoly