1 Październik 2020    |    Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeInformacje ważne dla mieszkańcówApel do mieszkańców gminy Sokoły

Apel do mieszkańców gminy Sokoły

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY SOKOŁY

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi nowego systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Sokoły uprzejmie informuję, że osoby które deklarowały, że będą segregowały odpady komunalne mogą w ramach stałej opłaty ponoszonej na rzecz Gminy Sokoły oddawać firmie wywozowej – ASTWA Białystok, nie tylko odpady segregowane typu plastik, szkło, papier w workach ale również odpady niesegregowane (zmieszane), których nie da się wysegregować, w terminach zgodnych z harmonogramem odbioru odpadów, który każdy z Państwa otrzymał. Proszę pamiętać, że odbiór odpadów segregowanych jest tylko i wyłącznie raz w miesiącu podczas ostatniego odbioru odpadów. 

Jednocześnie przypominam, że w ramach stałej opłaty miesięcznej za odbiór odpadów komunalnych, którą Państwo określili w deklaracji mogą Państwo oddawać dla firmy wywozowej każdą ilość odpadów komunalnych segregowanych jak i zmieszanych w pojemnikach jak również i workach, zarówno tych od firmy jak i swoich.

Ponadto w ramach tej samej opłaty można oddawać firmie wywozowej zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady niebezpieczne(problemowe) typu rozpuszczalniki, baterie i akumulatory, zużyte świetlówki, chemikalia itp. które zostaną odebrane w terminach ustalonych w harmonogramie.

Proszę segregować odpady w ramach zdrowego rozsądku i nie ulegać różnym niedorzecznym informacjom, plotkom dotyczącym zasad segregacji odpadów.  

Nowy system gospodarki odpadami na terenie naszej gminy daje Państwu możliwość odbioru i zagospodarowania w ramach jednej stałej opłaty wszystkich odpadów komunalnych powstałych w każdym gospodarstwie domowym. W uwagi na to prosimy nie palić odpadów w szczególności plastiku, odzieży, gumy oraz nie wyrzucać ich do lasu bądź w inne nieprzeznaczone do tego miejsca. Za to grozi kara grzywny do 5000 zł. Pamiętajmy, że Nasze otoczenie świadczy o Nas i Naszej kulturze.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub zauważonych nieprawidłowości w wywozie odpadów przez firmę ASTWA prosimy o informacje do Urzędu Gminy w Sokołach.

Wójt
Józef Zajkowski
 

sesja yt

eu-logo

PPEcen

pomoc-prawna

parafiaSokoly