Projekt Operacja Czysta Rzeka polega na zbiórce odpadów przez Wolontariuszy z koryt rzek, ich brzegów oraz terenów zielonych i rekreacyjnych gmin i miast. Głównym celem Projektu jest aktywizacja turystyczno-rekreacyjna. Projekt „Operacja Czysta Rzeka” zwraca uwagę na wszechstronny problem zaśmiecania terenów szczególnie o wysokich walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych gmin i miast. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców: młodzieży szkolnej, turystów, wędkarzy, ale także i społeczności lokalnej. Chcielibyśmy uwrażliwić wszystkich na wszechobecny problem zaśmiecania rzek odpadami. Takie rozwiązania pozbycia się śmieci są chwilowe. Skutkiem jest zamierające życie rzek. Chcemy oczyścić brzeg rzeki Narew. Projekt w całości jest realizowany przez Wolontariuszy, którzy zawiązali sztab na terenie Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego ZAZ Krzyżewo. Do sztabu należą głównie osoby z niepełnosprawnościami. Aktualnie mamy w naszym sztabie ponad 40 zarejestrowanych wolontariuszy, ale każda chętna osoba może się jeszcze włączyć w akcję.

Wspólnie zróbmy coś dobrego dla otaczającej nas przyrody, a przy okazji spędźmy razem czas. Do działania zapraszamy wszystkich! Zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny. Prosimy tylko o zabranie maseczek. My ze swej strony zabezpieczymy rękawice oraz worki na śmieci.

Finał chcemy przeprowadzić w sobotę 17.04. od godz. 11:00 w Waniewie nad Narwią. Po wszystkim planujemy ognisko z kiełbaskami pod wiatą w Waniewie.

Akcję wsparli bardzo mocno:

- dr Józef Zajmowski,  wójt Gminy Sokoły,

- Pan Grzegorz Piekarski, dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego,

- Państwo Grażyna i Andrzej Remisiewicz, firma TRANS-ROL

Bardzo liczę na zrozumienie i pomoc w akcji informacyjnej.

Więcej info na stronie www.operacjarzeka.pl

 

Szef sztabu lokalnego

Katarzyna Turosieńska

Kierownik ZAZ Krzyżewo

Tel. 504 00 51 51