25 Marzec 2019    |    Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSpotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

26 lutego w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się spotkanie ze znaną i cenioną Renatą Piątkowską.

Autorka napisała ponad trzydzieści  książek dla dzieci. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.  Zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: „Przecinek i Kropka” oraz „Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została odznaczona Orderem Uśmiechu. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Podczas spotkania pisarka przedstawiła swoją książkę pt.” Wszystkie moje mamy”. Jest to przejmująca opowieść o chłopcu żydowskim który trafił do Getta Warszawskiego i dzięki  Irenie Sendlerowej został z niego uratowany tak jak 2500 tysiąca innych dzieci. Pani Piątkowska przedstawiła trudną sytuacje życia w getcie ludności żydowskiej przede wszystkim małych dzieci. Mówiła że nie można było tym ludziom pomagać pod groźbą śmierci. Takie ryzyko podjęła właśnie jako opiekunka społeczna Irena Sendlerowa  przy pomocy swoich przyjaciół ratowała tyle dzieci ile tylko mogła. Wszystkie dzieci wyciągnięte z getta przeżyły wojnę.

Książka jest nawiązaniem do obchodzonego Roku Ireny Sendlerowej. Zachęcamy do sięgnięcia po książkę „Wszystkie moje mamy” nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Na zakończenie obecni uczniowie mogli zakupić książki Renaty Piątkowskiej i otrzymać autograf.

W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sokołach.

 

Małgorzata Grabowska
CKB w Sokołach
 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly