21 Styczeń 2019    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSokoły – „lider przedsiębiorczości” ogólnopolskiego konkursu „Wzorowa Gmina”

Sokoły – „lider przedsiębiorczości” ogólnopolskiego konkursu „Wzorowa Gmina”

Gmina Sokoły otrzymała certyfikat „Wzorowa Gmina” w kategorii lider przedsiębiorczości w ramach konkursu, którego wyłącznym organizatorem jest przy współpracy urzędów marszałkowskich, urzędów wojewódzkich oraz Związku Powiatów Polskich – wydawnictwo Europa Press Media z siedzibą w Kielcach.

Wręczenie certyfikatu i statuetki odbyło się 21 grudnia 2017 r. na uroczystej gali w Pałacu Branickich w Białymstoku. Wójt Gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski odebrał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Jerzego Leszczyńkiego. Tytuł lidera przedsiębiorczości gmina Sokoły otrzymała za tworzenie i realizację projektów wykorzystujących środki finansowe pochodzące ze środków centralnych i  funduszy unijnych, tworzenie nowych miejsc pracy, poszukiwanie inwestorów oraz działania promocyjne.

Podstawowym celem konkursu „Wzorowa Gmina jest nagrodzanie i wielotorowa promocja samorządów szczebla gminnego działających na terenie RP. Nagroda i przyznany tytuł „Wzorowa Gmina” to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego szeregu osób: od samorządowców poprzez pracowników gminnych, urzędów, nauczycieli, lokalnych przedsiębiorców, wolontariuszy aż do mieszkańców – dzięki którym niemal wszystkie gminy w Polsce zmieniły swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym, bezpiecznym, czystszym i korzystniejszym dla inwestorów.

Tytuł „Wzorowa Gmina” to także symbol sukcesu poszczególnych samorządów RP, który w wielu wypadkach był możliwy dzięki prawidłowemu wykorzystaniu środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej.

Dzięki temu wyróżnieniu nasza gmina dołączyła do grona Wzorowych Samorządów Rzeczpospolitej i przez najbliższe 3 lata może posługiwać się znakiem „Wzorowa Gmina”.


 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly