15 Listopad 2018    |    Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeNowe fotografie już dostępne

Nowe fotografie już dostępne

Czwarty etap rozbudowy Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego realizo-wany dzięki dotacjom z MKiDN, Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Gminy Łapy i Sokoły zakończony. Wszystkie instytucje już nie po raz pierwszy udzieliły wsparcia wsparcia finansowego inicjatywie nagrodzonej przez Marszałka Województwa Podlaskiego w roku 2012 w kategorii inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego.

W witrynie muzeum udostępniono negatywy szklane autorstwa patrona muzeum oraz klisze Piotra Kretowicza. Oddzielna galerię tworzą zdjęcia archiwalne z gminy Sokoły: zdigitalizowano fotografie z kronik szkół w Bruszewie i Krzyżewie, OSP i zbiorów prywatnych. W poprzednich edycjach rozbudowy muzeum pojawiły się już zdjęcia ze wszystkich opracowywanych obecnie źródeł. Dzięki aktualnemu projektowi już istniejące galerie zostały rozbudowane o kolejne 1800 obiektów.
Tradycyjnie dużego wsparcia tej inicjatywie, od początku istnienia witryny muzealnej, udziela dyrektor oraz pracownicy Domu Kultury w Łapach. Ta placówka kulturalna jest inicjatorem oraz partnerem we wszystkich projektach mających na celu rozbudowę Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego. 
Zapraszamy do przeglądania zdjęć w muzeum wirtualnym oraz komentowania fotografii, które ciągle jeszcze są anonimowe i czekają na rozpoznanie miejsc i osób.
Projekt „Rozbudowa Muzeum Wirtualnego im. Władysława Piotrowskiego – etap IV” realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Gminy Łapy i Gminy Sokoły.
 
Anna Łapińska-Pękała
Fundacja Aktywizacja 
 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly