11 Grudzień 2018    |    Imieniny: Waldemar, Damazy

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSpotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

22 listopada 2017 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbyło się spotkanie z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem.

Podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Autor ponad 200 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich 

Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Pan Robert opowiadał o swoich podróżach do Afryki, o swojej fascynacji tym kontynentem. Posługując się fotografiami i filmami przybliżał zwyczaje i życie codzienne ludów afrykańskich, a także pokazywał świat roślin oraz świat zwierząt. Opowiadał, jakie trudności musiał pokonać, aby zdobyć Kilimandżaro i inne szczyty na czarnym lądzie. Realizując swój projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" planuje wejść na wszystkie najwyższe góry w każdym państwie tego kontynentu. 

Podróżnik zachęcał młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu,  polecał szczególnie podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi i  ich zwyczajów.  

W spotkaniu wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sokołach (Gimnazjum) wraz z opiekunami. 

Galeria zdjęć 

Małgorzata Grabowska

CKB w Sokołach

 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly