21 Styczeń 2019    |    Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSpotkanie autorskie z Ewą Nowak

Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

8 listopada 2017 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak.

Jest to polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Urodzona w 1966 roku w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej (obecnie Akademia Pedagogiki Specjalnej) im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść –„ Wszystko, tylko nie mięta”.

Za książkę „Pajączek na rowerze” otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.

W spotkaniu wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sokołach (Gimnazjum). Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele ciekawych i różnorodnych pytań. Pani Ewa opowiadała jak ważne jest w życiu pisarza doświadczenie życiowe, ciężka praca. Mówiła skąd bierze pomysły do pisania, którą książkę swojego autorstwa najbardziej lubi. Zachęcała, by w młodym wieku zbierać jak najwięcej przeżyć i  doświadczeń, ale niekoniecznie dzielić się tym publicznie. Na blogi, vlogi i pisarstwo z wiekiem przyjdzie pora.

Jako terapeuta pisarka motywowała młodzież do ciężkiej, mozolnej i systematycznej pracy nad własnym rozwojem naukowym i osobistym. Udowadniała, że edukacja szkolna jest niezbędna w codziennym życiu. Na przykładzie własnego doświadczenia ukazywała, że dzięki pracy nad sobą człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko.

Młodzież serdecznie podziękowała pani Ewie za wspaniałe spotkanie i pozowała do wspólnej fotografii.

Galeria zdjęć 

Małgorzata Grabowska

CKB w Sokołach  

 

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly