Seniorzy w "Ziołowym Zakątku"

21 czerwca 2017 roku odbyły się zorganizowane przez szepietowskie stowarzyszenie „Artszep” Regionalne Prezentacje Dorobku Artystycznego Seniorów w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach. Naszą gminę reprezentowała grupa seniorów skupiona przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach.

Spotkania seniorów są imprezą kulturalną skupiającą przede wszystkim osoby starsze należące do klubów seniora działających na terenie powiatu wysokomazowieckiego, ale nie tylko. W tegorocznej edycji Prezentacji udział wzięli członkinie i członkowie Klubów Seniora z Ciechanowca, Klukowa, Kuczyna, Kulesz Kościelnych, Szepietowa, Sokół i Wysokiego Mazowieckiego oraz zaprzyjaźnione Kluby Seniora spoza naszego powiatu.

Seniorzy przedstawili swój dorobek artystyczny. Ze sceny zabrzmiały znane i trochę zapomniane piosenki, gawędy, małe formy kabaretowe, poezja. Prezentowano również dorobek malarski, rękodzieło, papieroplastykę, decoupage, papierową wiklinę.

Zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego było dodatkową, bardzo miłą atrakcją.

Przy dźwiękach znanych przebojów seniorzy wspaniale się bawili i tańczyli. Spotkaniu towarzyszyła degustacja regionalnych potraw oraz przysmaków przygotowanych przez uczestników spotkania.

Serdecznie zapraszamy na spotkania seniorów w każdy czwartek o godz. 18.00 do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii .

Monika Żukowicz

CKB w Sokołach