18 Październik 2018    |    Imieniny: Juliana, ukasza, Bogumia

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSpotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Dnia 24 kwietnia 2017 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. 

Jest to pochodzący z Podlasia twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jego książki to m. in.: "Miasteczko misiów", "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci", "Bodzio i Pulpet", seria przygodowa „Kacperiada”, "Niesforny alfabet", seria „Detektyw Pozytywka” oraz wiele innych bajek i opowiadań dla dzieci.

W pracy zawodowej był długoletnim redaktorem naczelnym czasopisma dla najmłodszych "Świerszczyk", a także scenarzystą telewizyjnych programów dla dzieci: "Ciuchcia", "Budzik" oraz "Podwieczorek u Mini i Maxa".

W 2002 r. roku został uhonorowany Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Kilka lat później internauci Wirtualnej Polski (wp.pl) wybrali "Niesforny alfabet" Najlepszą Książką Roku w kategorii Literatura dla Dzieci.

Na spotkanie z panem Grzegorzem przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Sokołach wraz z opiekunami.  W miłej atmosferze rozmawiano o pracy pisarza, o zawodach związanych z pisaniem, o gatunkach w twórczości literackiej.  Otwartość, cierpliwość i poczucie humoru autora sprawiły, że dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały ciekawe pytania. 

Po spotkaniu autor podpisywał książki i rozdawał autografy.

Galeria zdjęć .

 
Małgorzata Grabowska
Biblioteka Publiczna 
CKB w Sokołach
 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly