21 Maj 2018    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 476-30-12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeWizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Sokołach w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Sokołach w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach

Dnia 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym gościliśmy uczniów kl. I i II ze Szkoły Podstawowej w Sokołach. Jest nam niezmiernie miło, że zajęcia i prelekcje prowadzone przez nasze Centrum cieszą się popularnością.

Uczniowie zapoznali się z zasadami oszczędzania wody oraz jej charakterystyką – zarówno na ziemi jak i w ludzkim ciele.

Pani Małgorzata Grabowska przedstawiła ideę Światowego Dnia Wody, ogólne zasady oszczędzania wody, rolę jaką odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. 
Pani Jolanta Idźkowska przybliżyła uczestnikom spotkania rolę wody w życiu człowieka i zwierząt, obieg wody w przyrodzie, opisała ekosystemy występujące w zbiornikach wodnych oraz omówiła budowę naturalnych filtrów wody. Uczniowie mogli zobaczyć jak odbywa się naturalny proces filtracji.Co roku obchody Światowego Dnia Wody poświęcone są innemu aspektowi gospodarowania zasobami wodnymi. Tegoroczny temat „Woda i ścieki” kieruje uwagę na znaczenie właściwego gospodarowania zużytą wodą jako niedocenionym źródłem czystej wody. Zamiast marnować potencjał ścieków, można skutecznie redukować ich ilość i ponownie je wykorzystywać.
Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach zaprasza na zajęcia Klubu Przyrodnika-Tropiciela – zapisy i szczegóły u pracowników CKB.
 
Agnieszka Kurzyna
CKB w Sokołach
 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly