21 Maj 2018    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 476-30-12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: Home Apel do mieszkańców Gminy Sokoły dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie Gminie Sokoły

Apel do mieszkańców Gminy Sokoły dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie Gminie Sokoły

Szanowni Mieszkańcy Gminy Sokoły

Zwracam się do Państwa z prośbą dotyczącą utrzymania porządku i czystości na terenie Naszej Gminy. Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o nas i naszej kulturze. To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania wszystkich Mieszkańców bez wyjątku.

Mając na względzie estetyczny wygląd naszych miejscowości i zdrowie mieszkańców nie możemy wyrzucać odpadów do lasu, na brzegi rzek oraz do przydrożnych rowów. Nie wylewajmy również ścieków na pole i nie spalajmy odpadów w domowych piecach. Wszystkie te działania zagrażają nam samym, naszym dzieciom, wnukom, przyrodzie i środowisku w którym żyjemy oraz generują konsekwencje zdrowotne, środowiskowe i materialne.
Przypominam, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Sokoły każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej odpady komunalne dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym, zgodnie z obowiązującym harmonogramem ich odbioru. Ponadto nasi mieszkańcy mogą w każdą sobotę nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sokołach przy ul. Nowy Świat 37, wszystkie wytworzone w swoim gospodarstwie domowym segregowane odpady komunalne, w tym stare meble, wykładziny, lodówki, telewizor, odpady remontowo-budowlane, chemikalia, zgodnie z obowiązującym regulaminem punktu.   
Proszę nie zapominać, że każde gospodarstwo domowe ma obowiązek posiadać przyłącze do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub umowę na wywóz ścieków z tzw. szamba lub też posiadać przydomową oczyszczalnię ścieków.
Wszyscy wiemy, że estetyczna posesja nie tylko cieszy oko jej właściciela, ale przede wszystkim poprawia nasz wizerunek. Pamiętajmy, że dla brudu i bałaganu nie ma żadnego usprawiedliwienia. Zadbajmy w miarę naszych możliwości o nasze budynki i zieleń wokół posesji. Zróbmy wszystko, aby Gmina Sokoły lśniła czystością i porządkiem, by stała się wzorem dla innych... 
Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy Naszego Wspólnego Dobra, dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w Naszej Gminie, zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom – naszym dzieciom i wnukom majątek w postaci czystych lasów, rzek i pięknej przyrody. Wspólnie dbajmy o teren tej naszej małej ojczyzny, której jesteśmy gospodarzami. 
 
Wójt
Józef Zajkowski
 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly