28 Maj 2018    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: (86) 476-30-10
fax.: (86) 476-30-12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeKlub Książki w Tłusty Czartek

Klub Książki w Tłusty Czartek

Uczestnicy Klubu Książki działającego przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach spotkali się we czwartek 23 lutego 2017 roku. 

Zgromadzone panie omówiły nowości, które w najbliższym czasie znajdą się na księgarskich półkach. Wskazały pozycje, które należy zakupić do zbiorów bibliotecznych. 

Panie zaintrygowane niedawnym świętem zakochanych rozmawiały o literaturze kobiecej. Wymieniały się spostrzeżeniami dotyczącymi książek Magdaleny Witkiewicz, Ałbeny Grabowskiej, Edyty Świątek, Agnieszki Karpińskiej, Hanny Greń, Katarzyny Michalak, Agnieszki Lis. Przede wszystkim skupiły się na twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. 

Agnieszka Lingas-Łoniewska, urodzona w 1972, mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia jest polonistką. Od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet, jest autorką m.in. takich powieści, jak: Bez przebaczenia, Zakład o miłość, trylogia Zakręty losu, W szpilkach do Manolo i wielu innych.
Ma na swoim koncie także udział w antologiach, jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów, a w 2012 roku została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki.

Pomysły do swoich książek czerpie z otaczającego świata. Z każdej przeżytej chwili, z zasłyszanej opowieści, z oglądniętego filmu, przeczytanej książki, telewizyjnego newsa. Jednak największą inspiracją jest przede wszystkim muzyka. Sama autorka mówi: "gdy zakładam słuchawki i słucham moich ulubionych kawałków, wówczas łatwiej mi się pisze, obrazy same przesuwają się w głowie i niemal samodzielnie układają się w słowa, zdania, wersy". W swoich książkach umieszcza tzw. „play listę”, aby czytelnicy wiedzieli, co było inspiracją przy pisaniu kolejnych rozdziałów.

Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej są dostępne w Filii bibliotecznej w Bruszewie.

Z okazji Tłustego Czwartku na uczestników czekały słodkie pączki i faworki.

Dziękujemy za spotkanie i zachęcamy do uczestnictwa w naszym klubie.

Informacje: Biblioteka Publiczna, tel. 864765734.

Małgorzata Grabowska

 

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

kowr-logo

parafiaSokoly