13 Lipiec 2020    |    Imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeObchody Dnia Kobiet w Gminie Sokoły

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Sokoły

Już od wielu lat w gminie Sokoły bardzo uroczyście obchodzimy Dzień Kobiet. Podobnie i w tym roku spotkaliśmy się 8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach. Zgromadzone panie przywitał dyrektor GOK Lech Mazurek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sokoły dr inż. Józef Zajkowski. Panowie złożyli przybyłym serdeczne życzenia.

Pani Marta Chruściel, koordynator projektu „Lepsza przyszłość” przedstawiła propozycje swojej fundacji dla osób chcących odejść z rolnictwa. Wojciech Maleszko z Urzędu Gminy Sokoły wygłosił prelekcję „z Internetem za pan brat”, a także zapoznał panie z nowopowstałą stroną internetową gminy Sokoły: www.sokoly.pl. Następnie pani Małgorzata Grabowska, kierownik Biblioteki Publicznej w Sokołach, zaprosiła wszystkich zgromadzonych na akcję „Tydzień z Internetem”, która zostanie przeprowadzona w dniach 27 – 30 marca 2012 roku. Kolejnym punktem programu była prezentacja posesji i zagród nagrodzonych w konkursie „Najpiękniejsza posesja/zagroda w gminie Sokoły”, którą poprowadziła pani Halina Kamińska z Wojewódzkiego Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach przedstawiła prezentację na temat profilaktyki jelita grubego w ramach ogólnopolskiej akcji „Mam haka na raka”.

Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Krajobraz obiektywem tkany” autorstwa Piotra Juchy z Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

Część artystyczną zapewniła „Biesiada Sokolska” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach pod kierunkiem Lecha Mazurka. Zespół zaprezentował program „Powróćmy jak za dawnych lat” z przebojami z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia. Scenografia i stroje występujących oddawały wiernie charakter epoki. Wspólnie wykonano piosenkę tytułową programu „Powróćmy jak za dawnych lat” oraz „Przy kominku”. Soliści śpiewali utwory z repertuaru Hanki Ordowówny, Mieczysława Fogga, Janusza Popławskiego, Eugeniusza Bodo. Krystyna Bielicka zaśpiewała „Już nigdy”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Chryzantemy złociste”, Danuta Brzozowska „Na pierwszy znak”, Monika Żukowicz „Tango milonga”, a Tadeusz Idźkowski „Umówiłem się nią na dziewiątą” oraz „Już taki jestem zimny drań”. Kapela wykonała również instrumentalne przeboje tango „La cumpasita” i walc „Fale Dunaju”. Na życzenie publiczności wspólnie zaśpiewano „Hej sokoły”.

Przygotowała:
Monika Żukowicz
Gminny Ośrodek Kultury w Sokołach
 
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly