29 Maj 2020    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeSprawozdanie z przebiegu VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie „Jesteście światłem świata – Światowe Dni Młodzieży w Rzymie, Częstochowie i Toronto” przeprowadzonego w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sokołach

Sprawozdanie z przebiegu VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie „Jesteście światłem świata – Światowe Dni Młodzieży w Rzymie, Częstochowie i Toronto” przeprowadzonego w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Zespole Szkół w Sokołach

Finał konkursu odbył się 5.11.2013r. w Zespole Szkół w Sokołach. Organizatorem było Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Sokołach. Honorowy patronat nad konkursem objęli: J.E.Ks. Biskup Janusz Stepnowski, Podlaski Kurator Oświaty P. Jerzy Kiszkiel, Starosta Wysokomazowiecki P. Bogdan Zieliński,  ks. Kanonik Czesław Małż – Proboszcz Parafii Sokoły i Wójt Gminy Sokoły P. Józef Zajkowski. Udział w konkursie zgłosiły 24 szkoły. Konkurs zasięgiem przekroczył   granice województwa, bo zgłosiła się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej i SP w Czerwinie.

Konkurs przebiegał wielowątkowo. Przez październik uczniowie w swoich szkołach wykonywali prace plastyczne ilustrujące hasło przewodnie konkursu. Pocztą elektroniczną przesyłali do organizatorów zdjęcia wykonanych prac, a oryginały dostarczali bezpośrednio do naszej szkoły. Wpłynęło 68 prac. 30 października komisja, powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół w Sokołach, przyznała po dwie nagrody w każdej z trzech grup wiekowych. Poprzez głosowanie elektroniczne internauci przyznali po jednej nagrodzie w każdej kategorii. Przyznano również trzy wyróżnienia. Rozdanie nagród nastąpiło  5 listopada 2013r. podczas  finału części wiedzowej. W konkursie plastycznym wzięły udział następujące szkoły:

1. Gimnazjum w Rutkach-Kossakach
2. Szkoła Podstawowa w Rutkach-Kossakach
3. Szkoła Podstawowa w Bruszewie
4. Szkoła Podstawowa w Przytułach
5. Gimnazjum w Przytułach
6. Gimnazjum nr 1  w Ostrowi Mazowieckiej
7. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Perkach Karpiach
8. Gimnazjum w Kobylinie Borzymach
9.  Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach
10. Szkoła Podstawowa. w Wiźnie
11. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem
12. Szkoła Podstawowa w Sokołach
13. Gimnazjum w Sokołach
14. Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem
15. Gimnazjum w Wyszkach
16. Gimnazjum w Jabłonce Kościelnej
17. Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej
18. Szkoła Podstawowa w Kołakach Kościelnych
19. Gimnazjum w Czerwinie
20. Szkoła Podstawowa w Osowcu
21. Przedszkole w Supraślu

Nagrodzone osoby to:

W kategorii klas O-III szkół  podstawowych:
I miejsce - Dominika Fedorowska SP nr 1 w Wys. Maz.
II miejsce - Izabela Wileńska SP nr 1 w Wys. Maz.
Nagroda internautów - Sarah Sofia Nowak SP w Osowcu
Wyróżnienie - Wiktoria Bańkowska  SP w Osowcu
 
W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych:
I miejsce -  Marta Drągowska SP w Sokołach
II miejsce - Wioleta Rząca Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Perkach Karpiach Nagroda internautów - Mariusz Gosk SP  w Kołakach Kościelnych
Wyróżnienie - Mateusz Milewski SP w Bruszewie

 

W kategorii gimnazjów:
I miejsce - Oliwia Kozłowska  Gimnazjum w Wys. Maz.
II miejsce - Roksana Mirek  Gimnazjum w Wys. Maz.
Nagroda internautów -  Marta Mościcka Gimnazjum w Sokołach
Wyróżnienie - Weronika Śniecińska Gimnazjum w Sokołach
 

W części wiedzowej konkursu udział brało 9 gimnazjów. Po części pisemnej wyłoniono trzech laureatów w kategorii indywidualnej oraz 5 drużyn, których członkowie zgromadzili największą sumę punktów.  Laureatami w kategorii indywidualnej zostali:

I miejsce – Weronika Kossakowska – Gimnazjum w Rutkach–Kossakach
II miejsce – Kacper Buczyński – Gimnazjum w Rutkach–Kossakach
III miejsce – Magdalena Wesołowska – Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem

Zwycięskie drużyny  przystąpiły do kolejnego etapu. Konkurencje dla drużyn były różnego typu: należało odpowiedzieć na wybrane losowo pytania dotyczące życia i nauczania Jana Pawła II, ułożyć rozsypankę w pełne zdanie wypowiedziane przez Jana Pawła II, zaznaczyć na mapie wskazane miejsca i obiekty, odgadnąć logo - którego spotkania młodzieży z Papieżem przedstawia stopniowo odsłaniana ilustracja oraz odgadnąć tytuły zaprezentowanych hymnów ŚDM. Zmagania obserwowała i oceniała komisja powołana przez Dyrektora Zespołu Szkół w Sokołach.  Laureatami zostały drużyny z Rutek – opiekun  B. Grodzka, Sokół – opiekun T. Czerwińska i Wysokiego Mazowieckiego - opiekun A. Jamiołkowska. Pozostałe drużyny : Szepietowo, Kołaki Kościelne, Czyżew, Łapy, Kobylin Borzymy, Ostrów Mazowiecka otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania.  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody dzięki sponsorom – Staroście Wysokomazowieckiemu, księżom miejscowej Parafii, Wójtowi Gminy Sokoły oraz Radzie Rodziców, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy. Do grona gości i sponsorów dołączył Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Zieliński. Skierował ciepłe słowo do uczestników i organizatorów konkursu oraz  wręczył nagrody.

Uczniowie naszych szkół wykazali się wielkimi talentami plastycznymi oraz rozległą wiedzą dotyczącą Patrona  - bł. Jana Pawła II.  Wystawa prac dostępna jest na szkolnej stronie www.gimsok.republika.pl. Mamy nadzieję na spotkanie za rok w następnej edycji konkursu. Zapraszamy.

Hanna Grabowska
Wicedyrektor Zespołu Szkół w Sokołach
 
Galeria zdjęć z konkursu (do obejrzenia po kliknięciu na poniższy obrazek)
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly