29 Marzec 2020    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeCentrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie

Dnia 28 lipca 2013 r. planowane jest uroczyste otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie, które powstało w ramach realizacji projektu pn. „Budowa kładki edukacyjnej wraz z infrastrukturą turystyczną i techniczną w obrębie wsi Waniewo i Narwiańskiego Parku Narodowego”. Dzięki nowo zrealizowanej inwestycji powstały również: plac zabaw, boisko, wiata zadaszona z grillem oraz wydłużenie kładki o 457 m, jak również zastosowano nowoczesne technologie tj. audioguide – audio przewodnik (język polski, angielski, niemiecki, rosyjski).

Integralną częścią całej infrastruktury w Waniewie jest powstała w 2008 roku kładka edukacyjna na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Jej zadaniem jest połączenie miejscowości: Waniewo i Śliwno, które leżą po przeciwległych brzegach Narwi. Ma dokładnie 1050 metrów długości. Przechodzi nad głównym korytem Narwi i jej kilkoma odnogami. Składa się z drewnianych pomostów, które na wodnych odcinkach łączą się ze sobą pływającymi platformami na pontonach. Aby przedostać się na drugą stronę należy samemu przeciągnąć ponton za pomocą stalowych lin, co każdy z łatwością może uczynić. Na całej długości kładki znajdują się 4 takie wodne odcinki z pontonami. Oprócz spaceru ścieżką edukacyjną narwiańskie bagna można podziwiać również z wieży widokowej. Owa przeprawa była uzależniona od poziomu wód w Narwi. Z racji tego problemu powstało wydłużenie kładki edukacyjnej.

Głównym zadaniem Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie będzie promocja turystyki wśród mieszkańców gminy oraz odwiedzających turystów zarówno krajowych jaki i zagranicznych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą lokalną jak i regionalną. W CIT Waniewo planowana jest: organizacja wystaw i ekspozycji związanych z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Narwiańskiego Parku Narodowego oraz dzieł wytworzonych w ośrodkach znajdujących się na terenie gminy Sokoły tj. WTZ Stare Racibory, OREW Perki Karpie, organizacja konferencji, szkoleń i spotkań biznesowych; rozwój turystyki sportowo-rozrywkowej; prowadzenie prelekcji nt. przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, jak również odbywać się będą zajęcia dydaktyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu wiedzy nt. NPN.

Porządek uroczystości:
12:00 – Msza Św.
13:30 – Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Waniewie
14:30 – Festiwal Piosenki „Dawne Pieśni – Młode Głosy”
c. d. festynu (atrakcje dla dzieci, stragany, występy zespołów, dyskoteka)

Podczas festynu w CIT będzie możliwość zwiedzenia wystawy prac wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Stare Racibory oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Perki Karpie, jak również projekcja prezentacji multimedialnej fotografii z Narwiańskiego Parku Narodowego.

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly