29 Marzec 2020    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: Home"POWITANIE LATA" W SOKOŁACH

"POWITANIE LATA" W SOKOŁACH

30 czerwca 2013 r. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach odbył się festyn "Powitanie lata". Otwarcia imprezy dokonał Józef Zajkowski Wójt Gminy Sokoły. Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowały szkoły i instytucje działające na terenie gminy. Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyło się miasteczko dziecięce: zjeżdżalnia, trampolina, ścianka wspinaczkowa, dmuchany zamek oraz malowanie twarzy.

"Bajkę o rybaku i rybce" przedstawili uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno- Wychowawczego w Perkach Karpiach i Zespołu Szkół w Sokołach. Program muzyczny oraz pokaz wyplatania wikliny zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach. Swój program zaprezentowali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Bruszewie. Ze sceny usłyszeć można było wakacyjne wiersze i piosenki.

Kolejną atrakcją był Pokaz Tańca Towarzyskiego w wykonaniu dzieci z ternu gminy Sokoły. Pokaz przygotowany został przez Studio Tańca "Duet" - Justynę i Krzysztofa Troc z Białegostoku. Dzieci zatańczyły latynoskie: sambę, jive`a, rock`n`roll, kubańską cha-chę, oraz eleganckiego walca angielskiego i walca wiedeńskiego. Najwięcej uciechy wniosły animacje taneczne do piosenek "Gangnam style" oraz "Ona tańczy dla mnie". Do jednej z piosenek mali tancerze zaprosili również rodziców. Wszyscy bawili się fantastycznie.

Zespoły muzyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach zaprezentowały swoje osiągnięcia. Sokoliki zaśpiewały "Tyle słońca w całym mieście" z rep. Anny Jantar oraz "Za każdym razem" z rep. Juli. Adrianna Rogalska, Marta Rękawek i Łukasz Kamiński zaprezentowali "Zawsze tam gdzie ty" z rep. grupy Lady Pank. Młodzieżowa grupa wokalna WOW! zaśpiewała "Dni, których nie znamy" z rep. Marka Grechuty, "Stand by me" z rep. grupy A The Cause. Zespół wokalno-instrumentalny Sokoły Music zaprezentował swoje aranżacje przebojów "Mój jest ten kawałek podłogi", "What`s up" i inne.

Ogromne wrażenie na dorosłej części sokołowskiej publiczności zrobił zespół "ROKIETNICA" z Kulesz Kościelnych. Największe przeboje muzyki biesiadnej zagrane na żywo porwały do wspólnej zabawy wykonawców i słuchaczy.

Zespół "Rock przestępny" zaprezentował na żywo repertuar rozrywkowy w aranżacji na instrumenty klawiszowe, akordeon, gitarę i wokal. Mocniejsze, rockowe brzmienie popłynęło ze sceny w wykonaniu zespołu "The Wild".

Gwiazdą wieczoru był NORBI. Wykonawca w towarzystwie zespołu zaśpiewał swoje największe przeboje "Kobiety są gorące", "Rozkołysz się jeszcze raz" i "Nie zaczepiaj mnie".

Imprezę zakończył koncert zespołu Skalars. Podczas festynu wspaniale bawiła się zarówno młodsza jak i starsza publiczność.  

Monika Żukowicz

Festyn Sokoły 2013

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly