29 Wrzesień 2020    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeINTERNETOWY TEATR TVP dla szkół

spis rolny

INTERNETOWY TEATR TVP dla szkół

To nowa inicjatywa TVP, wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Od 19 kwietnia również nasza szkoła (w czytelni) bierze udział w tym przedsięwzięciu. Pierwszym spektaklem, który mogliśmy obejrzeć poprzez sieciowe połączenie był Dziadek do orzechów w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Warto dodać, że nie byliśmy sami. Balet obejrzało 30 tysięcy uczniów z 350 szkół w całej Polsce.  Jak bardzo potrzebna jest to inicjatywa, niech świadczy fakt, że nasi uczniowie z piątych klas byli zdziwieni, że oglądają spektakl, w którym bohaterowie nic nie mówią. Szkoda tylko, że po zakończeniu pierwszej części mieliśmy problemy z połączeniem.

Kolejnym utworem była Królowa Śniegu w wykonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. 21 maja baśń zobaczyli uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły. W zapowiedzi czytaliśmy: W nowym spektaklu dla widzów w każdym wieku  wykorzystane są nowoczesna muzyka i efekty specjalne:  płynąca woda, padający śnieg, mgła, bańki mydlane i laserowe świetlne miecze, a na dodatek z czarodziejskiego ogrodu pełnego róż roznosi się  po widowni ich piękny zapach… (tego niestety internetowa widownia nie odczuje). Transmisja zgromadziła rekordową 44 tysięczną widownię.

5 czerwca uczniowie klas czwartych w czytelni szkolnej oglądali transmisję na żywo spektaklu z Teatru Ludowego w Krakowie. Uczennica Kamila Żochowska tak wspomina te wydarzenie: Przedstawienie Przygody Arka Noego, w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, opowiadało o chłopcu, którego zagrał Dominik Dworak. Arek chciał uratować zwierzęta z  zoo, gdyż w Krakowie padało już dziesięć dni. Podczas podróży pontonem bohaterowie zobaczyli następujące zabytki: Wawel, Barbakan, wieże Kościoła Mariackiego i Kopiec Kościuszki. Niezwykły scenariusz napisał Michał Rusinek, a muzykę skomponował Andrzej Zarycki.  Oprócz aktorów wystąpili tancerze z Krakowskiej Akademii Tańca. Najbardziej podobało nam się, że - razem z widownią z Krakowa - mogliśmy pomagać Arkowi w ratowaniu zwierząt, np. poprzez dmuchanie.

13 czerwca  odbyło się kolejne, ostatnie już w tym roku szkolnym, przedstawienie w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół – Co w trawie piszczy, transmitowane z Wrocławskiego Teatru Lalek. Niestety mieliśmy problemy z połączeniem i uczniowie piątych klas obejrzeli tylko drugą część ekologicznego spektaklu. Szczególną uwagę zwrócono na naturalistyczne kostiumy i lalki oraz grę robota Hexora z funkcją rozpoznawania poleceń głosowych. Kolejne spektakle od września 2013 roku.

koordynator
Dorota Brzozowska
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly