9 Sierpień 2020    |    Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeWyjazd studyjny samorządowców z gminy Sokoły do Kotliny Bugu

Wyjazd studyjny samorządowców z gminy Sokoły do Kotliny Bugu

W dniu 4 grudnia 2019 r. w ramach posiedzenia Komisji Finansowo-Gospodarczej i Rozwoju Gminy Rady Gminy Sokoły odbył się wyjazd studyjny radnych gminy i wójta na Podlasie Nadbużańskie.

Program wizyty studyjnej składał się z trzech części. Najpierw komisja odwiedziła Ziołowy Zakątek w Korycinach. Właściciel firmy zaprezentował Centrum Edukacji Przyrodniczej. Komisja obejrzała kolekcję roślin leczniczych i aromatycznych oraz powstający Podlaski Ogród Botaniczny. Następnie zapoznano się z działaniem inkubatora przetwórstwa realizowanego przez stowarzyszenie.

Zwiedzono firmę „Dary Natury” zajmującą się produkcją herbat, przypraw, mieszanek ziołowych, a także olejarnię i gospodarstwo. Inwestycje w Korycinach powstały przy dofinansowaniu ze środków UE m.in. z PROW, EFRR, LEADER i małych projektów.

Zdjęcia z Ziołowego Zakątka w Korycinach 

Drugim punktem wizyty było zwiedzanie gospodarstwa rodzinnego Państwa Boguszewskich na bazie, którego powstały firmy Solana i Spółdzielnia Spożywcza w Wiercieniu Małym zajmujące się produkcją kiszki ziemniaczanej i pierogów. Właściciele prowadzą stacjonarny sklep z wytwarzanymi produktami zlokalizowany przy zakładzie oraz sklep internetowy. Inwestycja została dofinansowana ze środków UE w ramach środków LGD.

Zdjęcia z gospodarstwa rodzinnego w Wiercieniu Małym 

Na zakończenie wizyty studyjnej zwiedzający odwiedzili gospodarstwo sadownicze pani Aliny Paluch i córki w Klimczycach Kolonii. Właścicielki zaprezentowały gospodarstwo sadownicze produkujące soki „Samo Jabłko”, sklep z produktami lokalnymi „Zakamarek Klimczyce” i inkubator przetwórstwa spożywczego. Podsumowaniem wizyty była prezentacja multimedialna na temat historii gospodarstwa, sieci współpracy Naturalnie nad Bugiem, Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT nad Bugiem oraz współpracy z LGD Tygiel Doliny Bugu.

Zdjęcia z gospodarstwa sadowniczego w Klimczycach Kolonii 

Wyjazd studyjny miał na celu zaimplementowanie pomysłów na zagospodarowanie mienia gminnego i wykorzystanie potencjału gminy, w związku z planami utworzenia na terenie gminy Sokoły inkubatora kuchennego.

 

Wojciech Maleszko

UG Sokoły

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly