26 Sierpień 2019    |    Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeSpotkanie autorskie z Celiną Mioduszewską

Spotkanie autorskie z Celiną Mioduszewską

11 kwietnia 2019 roku w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbyło się spotkanie autorskie z poetką, miłośniczką literatury i podróży Panią Celiną Mioduszewską. Jest autorką tomików wierszy „Ułamek ziemi mojej”, „Gościniec”, ‘’Za zakrętem”, „Paciorki codzienności”, „Jest czas zobaczyć”, oraz miniatur prozatorskich „Jutro Boże Narodzenie” i „Asamblaż”. Publikuje w antologiach ogólnopolskich i w prasie. W swych tekstach opiewa urodę ziemi ojczystej, przybliża krainę dzieciństwa, celebruje codzienność.

Celina Mioduszewska jest nauczycielką języka polskiego i wiedzy o kulturze od lat związana z Wysokiem Mazowieckiem. Członek Stajni Literackiej przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich Oddział Warszawa, Laureatka konkursu Literackiego „Moje miasto Wysokie Mazowieckie”.

Poetka podczas spotkania mówiła w jaki sposób powstają jej wiersze, które są natchnieniem chwili podczas wypadów rowerowych na terenie powiatu wysokomazowieckiego oraz sytuacji życiowych. Pani Celina napisała też powieść, którą - jak zdradziła obecnym na spotkaniu - ma zamiar wydać w lutym przyszłego roku. Autorka przeczytała kilka wierszy, które dotyczyły naszej gminy i słuchacze trafnie rozpoznali miejsca opisane.

Mówiła o tym, że ciągle doskonali swój warsztat pisarski poprzez kształcenie się w tym kierunku, aby jej wiersze były wciąż lepsze. Autorka odpowiadała na zadawane pytania.

W spotkaniu autorskim wzięła udział młodzież z całego powiatu, z naszej gminy wraz z mieszkańcami i Klubem Książki działającym przy Bibliotece Publicznej w Sokołach. Całość przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Galeria zdjęć 

Małgorzata Grabowska

CKB w Sokołach

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly