28 Styczeń 2020    |    Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomePodpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod siedzibę Posterunku Policji w Sokołach

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod siedzibę Posterunku Policji w Sokołach

Dzięki staraniom wielu osób – przede wszystkim władz i mieszkańców gminy Sokoły, a także kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – mieszkańcy i policjanci będą mieli do dyspozycji nowoczesny budynek.

Dziś w Sokołach nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod siedzibę Posterunku Policji w Sokołach. W uroczystości udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z Zastępcami, przedstawiciele innych służb mundurowych, samorządowcy, duchowieństwo i mieszkańcy.

Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego, a następnie jego poświęcenie.

W Posterunku Policji w Sokołach podległym Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Kierownik Posterunku Policji, trzech funkcjonariuszy dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Budowa nowej siedziby posterunku realizowana ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020”. Była siedziba mieściła się w tym samym miejscu. Mimo iż była częściowo remontowana to jej wieloletnia eksploatacja spowodowała wiele uciążliwości, a warunki z pewnością nie spełniały oczekiwań mieszkańców. Nowy budynek został zaprojektowany zgodnie z wszystkimi współczesnymi standardami. Nowa siedziba Posterunku Policji w Sokołach przy ulicy Nowy Świat znajduje się na działce o powierzchni 1027 metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić ponad 171 metrów. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się pomieszczenie poczekalni z ławkami, dostępne ze strefy wejściowej. W jednostce przewidziano miejsca magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pokój socjalny i kotłownię, a także pomieszczenia, w których pracować będą funkcjonariusze. Działkę pod budowę nowej siedziby Posterunku Policji w Sokołach oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zostały przekazane przez Wójta Gminy Sokoły Pana Józefa Zajkowskiego.

Galeria zdjęć 

Źródło: http://www.wysokie-mazowieckie.policja.gov.pl

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

sesja yt

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly