26 Sierpień 2019    |    Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz

Urząd Gminy Sokoły

ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy Urzędu
7:30 - 15:30
Nr konta: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Jesteś tutaj: HomeAkcja Ferie 2019

Akcja Ferie 2019

AKCJA FERIE 2019 -  PODSUMOWANIE

Ferie w woj. podlaskim już za nami, a w naszej gminie dzieci miały świetną okazję do:

- zajęć grupowych

- wyjazdu na kulki

- wyjazdu do kina

- zabawy choinkowej.

W dniach 21-25 stycznia 2019 roku odbywały się zajęcia grupowe dla dzieci organizowane przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których wykorzystywano różne techniki m. in. rysowanie, wyklejanie, papieroplastyka. Odbywały się także gry oraz zabawy zręcznościowe i integracyjne.

W Dzień Babci i Dziadka – młodzi uczestnicy zajęć malowali kolorowanki by przekazać swoim dziadkom z informacją od Policji, jak nie dać się oszukać.

W ramach zajęć odbył się również cykl - Ferie z Książką. Tym razem sięgnęliśmy po edukacyjną serię książek, których bohaterem jest myszka Tupcio Chrupcio. „Nie dam sobie dokuczać", „Idę do lekarza", „Umiem się dzielić", „Kapryśna myszka", „Nie chcę sprzątać".

W piątek, dn. 25.01.2019 r. odwiedzili nas wysokomazowieccy policjanci. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa. W grupach, dzieci i młodzież grała w kalambury odgadując hasła dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie rozwiązano krzyżówkę z  o zasadach bezpiecznych, zimowych zabaw na dworze.

W drugim tygodniu ferii zorganizowano wyjazdy do Fikolandu w Białymstoku i McDonald's oraz do kina i pizzerii. Przejazdy zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci oderwały się od codzienności i pochłonęły się zabawą!

31 stycznia odbył się Bal choinkowy z Myszką Minnie i Mikołajem. Zabawy taneczne, konkursy i wesoła atmosfera przyciągnęły ponad 100 dzieci wraz z rodzicami. Impreza została dofinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach i wyjazdach. Życzymy dalszych sukcesów w szkole i zajęciach dodatkowych :-)

Centrum Kulturalno-Biblioteczne
w Sokołach
 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly