3 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Urząd Gminy Sokoły
ul. Rynek Mickiewicza 10
18-218 Sokoły
tel.: 86 476-30-10
tel. kom. 519-412-544
fax: 86 219-41-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Godziny pracy: 7:30-15:30
Nr konta głównego: 90 8766 0005 0000 0824 2000 0010
Nr konta do wpłat za odpady komunalne: 36 8766 0005 0000 0824 2000 0400
Jesteś tutaj: HomeXVIII Zlot Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II

XVIII Zlot Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II

11 października 2018 roku w Częstochowie, na Jasnej Górze odbył się XVIII Zlot Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.

Inicjatorem Zlotów była Szkoła Podstawowa w Radomiu, która w 1998 r., w dwudziestą rocznicę pontyfikatu, przyjęła imię Jana Pawła II. To wydarzenie zainspirowało jednego z rodziców, aby odszukać inne szkoły w Polsce noszące imię Papieża Polaka. Integracja była potrzebna, aby przedstawiciele tych szkół mogli się spotkać z Janem Pawłem II, do audiencji doszło 14 czerwca 1999 roku w Łowiczu podczas VI Pielgrzymki Apostolskiej Jana Pawła II do Ojczyzny.

I Ogólnopolski Zlot Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasnej Górze odbył się 9 października 2001r. Na spotkanie przybyło blisko 3000 pielgrzymów z 61 szkół. Pielgrzymce Ks. Bp Jan Chrapek.

W 2007 roku było 479 szkół i 18500 uczestników, a także 400 pocztów. Wtedy to po raz pierwszy uczniowie naszego gimnazjum brali udział w tym spotkaniu.

Od 2007 r. stało się tradycją, że młodzież trzecich klas w październiku przygotowywała się do wyjazdu do Częstochowy. Nieprzerwanie, od 11 lat uczniowie i nauczyciele dumnie prezentowali Sztandar Gimnazjum na Jasnogórskich Wałach, a uczestnicząc w spotkaniach wspólnoty poznawali nauczanie Jana Pawła II.

Tegoroczny Zlot była dla nas szczególnie ważny, ponieważ klasy III są ostatnim rocznikiem Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Zależało nam, aby ten ostatni raz zebrać się pod Sztandarami z wizerunkiem Ojca Świętego.

I udało się! Cały rocznik, wcześnie rano, a w zasadzie jeszcze w nocy wyruszył w kierunku Częstochowy. Młodzieży zgodnie ze szkolną tradycją wypełniła "tyły" w autokarze. Z przodu znalazło się miejsce dla wychowawczyń: Pani Iwony Rogalskiej i Jolanty Czajkowskiej, a także dla Pani Bożenny Łapińskiej. Towarzyszyła nam też czwórka rodziców. Przewodniczył całej wyprawie Pan Dyrektor Waldemar Kikolski. Kilka minut po 9.00 byliśmy już u celu naszej podróży. Oczekując na mszę świętą zarezerwowaliśmy dobre miejsca na Błoniach, poczet sztandarowy ustawił się na Wałach, był czas na pobycie na Jasnej Górze. Młodzież miała okazję, odwiedzić Cudowny Obraz Matki Bożej, zwiedzić skarbiec lub wspiąć się na wieżę. Był też czas, aby przeprowadzić krótkie rozmowy z rówieśnikami, bo i tym razem na zlot przybyły tłumy, według organizatorów było nas ponad 14 tys. Sprzyjała nam piękna pogoda, słoneczna, bezwietrzna i ciepła. Ostre słońce oświetlające mury Klasztoru Ojców Paulinów sprawiało, że patrząc na Klasztor rozumieliśmy dlaczego nazywany jest Jasną Górą. Po mszy świętej jeszcze raz, całą grupą udaliśmy się do Kaplicy, aby ze sztandarem oddać pokłon Matce Bożej.

Słowa homilii uświadamiały nam wszystkim, że ważne jest ciągłe odnajdowanie się i działanie we wspólnocie, która daje możliwość rozwoju duchowego i intelektualnego każdej jednostce. Miło było też spotkać tak liczną brać z pod tego samego Sztandaru.  

W wyjeździe wzięli udział wszyscy uczniowie, było to możliwe dlatego, że nasze działanie wychowawcze zostało dofinansowane przez Państwa Grażynę i Andrzeja Remisiewicz właścicieli firmy TRANS-ROL i Bank Spółdzielczy w Sokołach, gdzie zrozumienie dla projektu wyraziła Pani Prezes Danuta Perkowska. Za to wsparcie bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!

Uczniowie i wychowawczynie klas III A i B Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II

Galeria zdjęć 

 

eu-logo

czyste powietrze2

PPEcen

ceidg


logo-ostrzezenie

pomoc-prawna

kowr-logo

parafiaSokoly