100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

18 października w ramach imprez związanych z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bruszewie podjęła się niezwykłego wyzwania. Celem wszystkich, którzy przyszli tego dnia do szkoły było pokonanie w sumie 100 kilometrowej trasy przygotowanej na boisku szkolnym. Pętlę o długości 250 m trzeba było pokonać 400 razy Pogoda tego dnia była wyjątkowym sprzymierzeńcem.

O godzinie 11.11( czas rozpoczęcia - nieprzypadkowy) – 43 uczestników stanęło w szranki rywalizacji z czasem i odległością. Z tym, jakże trudnym zadaniem chcieliśmy uporać się w ciągu 100 minut. Grupa, w zależności od wieku została podzielona na kilkuosobowe zespoły. Najmłodszy team tworzyła 6 osobowy zespół przedszkolaków – od 4 do 6 lat. Takich drużyn było 8, a jedną z nich stanowili nauczyciele i pracownicy szkoły. Na trasie przez cały czas przebywał jeden z zawodników każdej drużyny. 
Dodatkowym, ale jakże ważnym patriotycznym elementem były biało-czerwone stroje sportowców. Jak wielka była radość, mimo dużego zmęczenia, gdy już po 55 minutach cel został osiągnięty i należało wykonać rundę honorową (wszyscy uczestnicy- na czele z panią. dyrektor Krystyną Leśniewską) Najmłodszy z uczestników, czteroletni Mikołaj pokonał dystans 1km., najstarsi mieli na liczniku - po 6-7 km. Rodzice, którzy byli świadkami tego wydarzenia byli dumni ze swoich pociech. Przelanym potem, cierpieniem i wytrwałością daliśmy przykład właściwego współczesnego patriotyzmu. Oby więcej takich imprez. To dla Ciebie Polsko!
 
Galeria zdjęć 
 
Andrzej Niwiński
nauczyciel wf w SP w Bruszewie